Bezpieczny mostek. Anatomia wygięć do tyłu. Warsztaty jogi z Radkiem Rychlikiem!

Mostek (urdhva dhanurasana) jest ciekawą, lecz trudną asaną, która nie tylko spektakularnie wygląda, ale także daje mnóstwo radości i energii. W mostku pracuje całe ciało w bardzo specyficzny sposób.
Dlatego niewiele osób cieszy się tak wszechstronną sprawnością, żeby wykonać tę pozycję bez przygotowania. Większość osób ucząc się mostka napotyka na opór określonych części ciała, z którym trudno sobie poradzić. Ale zrozumienie anatomiczne tej pozycji oraz odpowiednie ćwiczenia ułożone w określonej sekwencji potrafią bardzo dużo zmienić.

Czego możecie się spodziewać:
– anatomiczne omówienie pozycji
– analityczna praca z każdym z jej elementów z osobna
– wszechstronne przygotowanie zarówno pod kątem elastyczności jak i specyficznej pracy siłowej w dużych zakresach ruchu
– wykorzystanie koncepcji mobility oraz oddechu stabilizującego, aby przenieść główną pracę w pozycji z tylnej taśmy powięziowej na przednią.

Nabyte umiejętności poprawią nie tylko wasz mostek ale i pozostałe wygięcia do tyłu (część z nich będzie na warsztatach). W sekwencji prowadzącej do mostka nie zabraknie też stania na rękach i na przedramionach oraz przygotowania do nich.

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób, które chcą się nauczyć robić mostek, jak i dla osób, które chcą go robić lepiej, poczuć się w pozycji bardziej komfortowo, zlokalizować swoje blokady i dowiedzieć się jak z nimi pracować.

Ważna informacja: wygięć do tyłu nie poleca się osobom z hiperlordozą, ale ćwiczenia przygotowawcze do wygięć (np. rozciąganie mm. biodrowo-lędźwiowych i wzmacnianie brzucha), są dla tych osób bardzo wskazane. Takie osoby mogą więc wykonać nawet 90% elementów z warsztatów, pomijając mocniejsze wygięcia.

Prowadzący: Radek Rychlik – absolwent warszawskiego AWF-u oraz mgr psychologii, specjalizacja neurokognitywistyka. Autor publikacji naukowych z fizjologii, biomechaniki i psychofizjologii dotyczących ćwiczeń jogi. Jako dziennikarz popularnonaukowy pisał do magazynów „Joga”, „Yoga&Ayurveda”, „Trainer”, „Angora”. Szkolił się u mistrzów jogi w Indiach, USA i Europie Zachodniej. W 2002 r. wprowadził do Polski dynamiczne style jogi – vinyasę i ashtangę. Obecnie uczy we własnym, autorskim stylu. Zajęcia Radka są dość intensywne, z dużym udziałem ćwiczeń wzmacniających i dynamicznych, lecz jednocześnie prowadzone z naciskiem na bezpieczeństwo i efekty prozdrowotne.

www.radekrychlik.pl

Termin: sobota, 7 października 2023, godz. 13:00-16:30

miejsce: Arkada Joga Toruń – Studio Terapii Ruchem, ul. Turystyczna 89, Toruń

cena: 180 zł do 29.09., po tym terminie 200 zł

Zapisy: Kinga Arkada (wiadomość na FB) lub kontakt@arkadajoga.pl
Po otrzymaniu wiadomości zwrotnej i potwierdzeniu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 80 zł
(wpłata zaliczki jest gwarancją miejsca na warsztacie)

Dane do przelewu:
APOOGEUM Ochrona Danych Osobowych Kinga Hoffmann
nr konta: 57 1950 0001 2006 4657 7977 0001
tytułem: Budujemy mostek. Warsztat 07.10.2023 r.